Akıllı Telefonlar 14 ŞUBAT 2017 / 17:22

Apple, Samsung’dan 60 milyon OLED ekran alacak

Apple, yeni iPhone modeli için 60 milyon adet OLED ekran sipariş verdi. Retina ekranların da tedariğinin bir büyük bir kısmını karşılayan Samsung, yeni dönemle Apple'a 60 milyon adet OLED ekran satacak.

Apple’ın yeni iPhone modelinin ismi hakkında kuşkular devam etse de yeni modelde Retina teknolojisinin kullanılmayacağını tahmin etmek güç değil.  Zira AR/VR teknolojilerinin ün kazandığı günümüzde mevcut iPhone ekranlarının bu teknolojiye başarılı bir şekilde yanıt veremediği teknoloji çevrelerinin malumu. 

 

Yeni modelin ismin onuncu yıla özel olması nedeniyle iPhone X olabilir. Bunun yanında bir kısım “Yok, yok iPhone 8” derken bir diğer kısım ise yeni modelin iPhone 7s ismiyle satışa çıkacağını öngörüyor. Özellikle iPhone 7 modelinde de gündeme gelen “Pro” modeli gerçek olur mu bilinmez ancak Apple’ın OLED ekranlar için arayışta olduğunu söyleyebiliriz. Zira uzun süredir Retina ekranların da bir kısmını tedarik eden Samsung, Apple’a yeni iPhone modeli için 60 milyon adet OLED ekran gönderecek. Gelen eski bilgilerde OLED ekranın sadece “Pro” modelinde kullanılması beklenirken Apple’ın bu denli fazla adette ekran sipariş etmesi akıllara tek bir ihtimal getiriyor: OLED ekranı iki modelde de görebiliriz…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun