Fotoğraf/Video Kamera 17 ŞUBAT 2017 / 16:17

Fujifilm GFX 50S ile en yüksek fotoğraf kalitesi

Fulifilm GFX 50S aynasız sistem fotoğraf makinesi ve özel geliştirilen GF serisi lensler, fotoğraf tutkunlarının yeni gözdesi olma iddiasıyla geliyor...

Fujifilm, yeni fotoğraf makinesi GFX 50S ile en yüksek fotoğraf kalitesine ulaştı. Orta format sensör kullanan ve 51.4 MP fotoğraf üreten aynasız dijital fotoğraf makinesi GFX 50S, Fujifilm’in 80 yıllık fotoğraf üretim teknolojilerinin en mükemmel ürünü olarak ifade ediliyor. GFX 50S için özel olarak tasarlanan GF lens serisiyse, 100 MP çözünürlüklü bir sensör ile çalışabilecek çözüm kapasitesine sahip.

Fujifilm, 51.4 MP ve 43.832.9 mm orta format sensör (Full Frame sensörden yaklaşık 2 kat daha büyük)  kullanan, aynasız dijital fotoğraf makinesi GFX 50S’i Şubat ayında piyasaya sürüyor. Premium tasarım ve X serisinin mükemmel işlerliğinin buluştuğu makine, Fujifilm’in 80 yıllık fotoğraf tasarım teknolojilerinde bugüne kadar ürettiği en yüksek fotoğraf kalitesini sunuyor. CMOS sensör donanımı ile fullframe sensörlerden yaklaşık 2 kat daha büyük bir sensör alanına sahip GFX 50S.

X Processor Pro fotoğraf işlem motoru ve magnezyum alaşımdan oluşan kompakt ve hafif gövdesiyle de dikkat çekiyor. GFX 50S’in; 3.69M-nokta organik EL elektronik vizör ve 2.36M-nokta dokunmatik LCD arka ekranı ile yeni geliştirilen ve mükemmel  dayanıklılık sunan geniş çaplı G Mountlens bağlantısı yeni fotoğraf makinesine değer katan diğer özellikler arasında.

Türkiye’de yaklaşık 6.000 USD seviyesinde ve 3 sene garantili olarak satışa sunulacak “GFX 50S” Şubat’tan itibaren tüm dünya ile aynı anda Fujifilm Shop’lardan temin edilebilir.

Fujifilm'den ultra yüksek çözünürlüklü lens serisi

2011 yılında APS-C sensör ile birlikte piyasaya sürülen X serisi sistemi, mükemmel fotoğraf kalitesi ve manzara, anlıkçekimler, portreler ve spor fotoğrafları gibi çok geniş alanlardaki kullanımı ile profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğraf tutkunlarından büyük övgüler almıştı. Diğer taraftan birçok fotoğrafçı, daha çok ticari ve stüdyo portre fotoğrafçılığı alanlarında; X serisinin mükemmel renk reprodüksiyonundan vazgeçmedi. Kullanabilecekleri daha yüksek efektif piksel adedi olan ve daha büyük bir sensör ile donanmış bir makinetalep etti. Daha yüksek kaliteye ihtiyacı olan fotoğrafçılara yönelik GFX 50S modelini ve Fujinon GF lensleri geliştirdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun