Giyilebilir Teknolojiler 09 ŞUBAT 2017 / 13:55

LG yeni akıllı saatlerini tanıttı: Watch Style ve Watch Sport

LG merakla beklenen akıllı saatlerini nihayet tanıttı. Style ve Sport gibi klasik bir isim kullanan LG, donanım kısmında neler sunuyor kısaca bakalım...

 

LG, yeni akıllı saatlerini tanıtarak Mobil Dünya Kongresi öncesinde gündeme kısa süreliğine de olsa oturdu. Sızdırılan pek çok görsel, pek çok duyuru cihazın son hali hakkında duyulan merakı öldürmeye çalışsa da ürünün kullanıcılar tarafından ilgi görecek kapasiteye sahip olduğu aşikar. 

 

Teknik özelliklerine geçecek olursak:

 

Watch Style Teknik Özellikleri

 

Android Wear’in yenilenen 2.0 sürümü ile raflardaki yerini alacak modellerin Snapdragon 2100 işlemcisi ve Adreno 304 grafik işlem birimine sahip olduğunu öncelikle belirtelim.

P-OLED ekran teknolojisi ile 1.2 inçte 360x360 piksel çözünürlük sunan Watch Style 240 mAh’lık bataryaya sahip. 4 GB dahili hafıza ve 512 MB’lık RAM’e sahip Style modelinin daha kısıtlanmış donanım ile 249 dolara satış sunulacak.

 

Watch Sport Teknik Özellikleri

 

Watch Style’a artı olarak 768 MB RAM sunan LG üst segmente konumlandıracağı modeli için 480x480 1.3 inçlik ekran kullanmış.  430 mAh’lık pile sahip olan Sport modeline 349 dolar karşılığında sahip olmak mümkün.

 

10 Şubat itibariyle başta Birleşik Devletler olmakla birlikte sırasıyla Kanada, Rusya, Güney Kore, Tayvan ve İngiltere’de satışa çıkacak saatlerin ülkemizdeki satış rakamının ne olacağı henüz belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun