Yaşam Tarzı İnternet 08 AĞUSTOS 2016 / 13:18

Gittigidiyor e-ticaret rakamlarını açıkladı

E-ticaret sitesi Gittigidiyor, 2016 yılının ilk yarısına yönelik verilerini açıkladı.

E-ticaret sitesi GittiGidiyor, 2016’nın ilk yarısındaki verilerini bir infografik eşliğinde yayınladı. Rakamlara göre GittiGidiyor, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31’lik bir büyüme sergilerken mobilde ziyaretçilerin sayısı yüzde 60’lık bir artış gösterdi. Üye sayısını 15,2 milyona çıkaran sitenin mobil uygulamasının indirilme sayısı ise 3,7 milyona yükseldi.
 
2016 ilk yarısı itibariyle toplam trafiğinin yine yüzde 60’ı mobilden gelen site, bu süre içerisinde 232 milyon kez ziyaret edildi. Geçen altı ay içerisinde 1,6 milyar sayfa görüntülenmesi alan GittiGidiyor’un aylık ortalama ziyaretçi sayısı ise 38,7 milyon oldu. Kurulduğu günden bu yana 300 binden fazla satıcının satış yaptığı platform, her iki saniyede bir ürün satma başarısını bu dönemde de göstermeye devam ederken site üzerinden en çok Salı günleri alışveriş yapıldı.
 
Yaklaşık 2,5 milyon takipçi
Büyüme performansını sosyal medyada da aynı şekilde sürdüren GittiGidiyor’un sosyal medya kanallarındaki toplam takipçi sayısı 2,5 milyon sınırına yaklaştı. GittiGidiyor’un Facebook hesabını takip edenlerin sayısı 2 milyonu aşarken Twitter’daki takipçi sayısı 243 bine, Instagram’daki takipçi sayısı ise 151 bine yükseldi.
 
Cep telefonunu alan kılıfını da sepete attı
50’den fazla kategoride 10 milyonu aşan ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor’da bu yılın ilk altı ayında en fazla satılan ilk üç ürün ise cep telefonu kılıfı, cep telefonu ve bitki tohumu oldu. 2016 yılının ilk yarısı ile ilgili verilerini açıklayan GittiGidiyor, yayınlandığı infografikte site üzerinden yapılan alışverişleri oldukça farklı bir açıdan değerlendirdi. GittiGidiyor üzerinden ev ve bahçe ürünleri satın alan 342 bin kişi kendilerine daha huzurlu ve mutlu bir yaşam alanı yaratırken, 4 bin 400 çift ise satın aldıkları alyanslar ile bir yuva kurmaya “evet” dedi. Yayınlanan bir başka ilginç veri de ilk altı ayda satılan 110 bin çift ayakkabı ile İstanbul boğazına tam 20 köprü yapılabiliyor olması. Bu da yaklaşık 220 bin ayakkabı ile İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan 20 ayakkabı köprüsü yapılabileceği anlamına geliyor.


ETİKETLER : Gittigidiyor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun