Kariyer 27 EKİM 2016 / 10:10

​Dell - EMC Türkiye’de unvan karmaşası

Birçok pozisyonda iki yönetici varmış gibi bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin şu anda Dell Türkiye Genel Müdürü Didem Duru da EMC Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu da aynı unvanı kullanıyor.

Dell’in EMC’yi satın almasından sonra iki şirket arasındaki birleşme büyük ölçüde tamamlandı. Yeni şirket Dell – EMC’nin yönetim kadroları da büyük ölçüde belli oldu. Dell’in EMC’nin kurumsal alandaki gücünden yararlanmak istemesi amacıyla yeni şirketin üst düzey kadrolarında EMC yöneticileri de yer aldı.
Bu yapılanma çalışmaları Türkiye’de de devam ediyor. Şubat ayına kadar da bu sürecin devam edeceği belirtiliyor. Ama yapılanma tam tamamlanmadan, iki şirket de bundan sonraki çalışmalarını “Dell – EMC” adı altında sürdürmeye başladı ve ortaya da “unvan” karmaşası çıktı. Birçok pozisyonda iki yönetici varmış gibi bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin şu anda Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru da EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu da aynı unvanı kullanıyor. Dell – EMC Türkiye Ülke Müdürü.
Tabii bu durum bir unvan karmaşasına da neden oluyor. Bu durumu bilmeden, ilgili kişilerden kartvizitlerini alan ya da bir haberde adlarını gören kişiler doğal olarak Dell - EMC'nin Türkiye'de genel müdürünü belirlediği kanısına kapılıyor.
Ve anlaşılan ki bu durum da Şubat ayına kadar devam edecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun