Kariyer 09 KASIM 2016 / 15:50

TT Akademi'ye Altın Stevie ödülü

Türk Telekom Akademi'nin sanal gerçeklik uygulaması Stevie Üstün İşveren Ödülleri’nde Altın Stevie ödülünü aldı.

Türk Telekom Akademi, çalışanlara verdiği iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri için iş güvenliği ekibi ile birlikte geliştirdiği sanal gerçeklik uygulaması ile Stevie Üstün İşveren Ödüllerinde Altın Stevie ödülünün sahibi oldu. Türk Telekom Akademi, sanal gerçeklik uygulamasını eğitimlerine dahil ederek çalışanlarına gerçeğe en yakın ortamda saha deneyimi edinme imkanı sunuyor.
Proje kapsamında Türk Telekom’un saha çalışanları, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki eğitimlerini ‘Yüksekte Çalışma Sanal Gerçeklik Uygulaması’ ile almaya başladı. Sahada aktif olarak görev alacak olan çalışanlar, bu uygulama ile metrelerce yükseklikteki iletişim kulelerine tırmanmadan; gerekli ve doğru tırmanma ekipmanlarını seçme, güvenli şekilde tırmanma ve doğru bağlantı noktalarını güvenli bir ortamda uygulamalı olarak tecrübe etme imkanına sahip oluyorlar.
Bu yeni ve ödüllü eğitim programı ile ilgili açıklama yapan Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü Saynur Önen şunları söyledi; “Çalışanlarımız için sürekli eğitim ve gelişim platformu olarak konumlandırdığımız Türk Telekom Akademi çatısı altında yaratıcı ve öncü uygulama ve programlar hayata geçiriyoruz. İnsana yatırımı ana stratejilerinden biri olarak gören şirketimizin teknoloji alanındaki gücünü de arkamıza alarak eğitim alanında yenilikçi öğrenme biçimleri geliştiriyoruz. ‘Teknoloji için İnsan, İnsan için Gelişim’ sloganıyla çıktığımız bu yolda geliştirdiğimiz “Yüksekte Çalışma Sanal Gerçeklik” projemiz ile bir ilke daha imza atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslararası çapta bir ödüle layık görüldüğümüz bu projemizi farklı kapsamdaki konu başlıkları ile yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun