Telekom 17 ŞUBAT 2017 / 15:00

Huawei, Londra’da Yeni Büyüme Yollarını Anlattı

Huawei, MWC 2017 öncesi bilgilendirme toplantısını Londra’da gerçekleştirdi. Yeni büyüme yollarını ROADS olarak tanımlayan Huawei, daha iyi bağlantılı bir dünyanın nasıl gerçekleşeceğine ilişkin yol haritasını paylaştı.

Huawei’nin Londra'da MWC 2017 öncesi düzenlediği bilgilendirme toplantısında Huawei Telekomunikasyon birimi Başkanı Zou Zhilei sahneye çıktı. Daha iyi bağlantılı bir dünyanın hızla yaklaştığını belirtti. Huawei’nin operatörlerin bir ortağı olduğunu onların iş başarısı ve sayısal dönüşümünde birlikte çalıştıklarını kaydeden Zhilei, böylece birlikte değer odaklı büyüme sağlamaya kararlı olduklarının altını çizdi.

Zou şöyle devam etti: "2025 yılı itibarıyla dünyada küresel olarak 100 milyar bağlantı olacak, tüm kurumsal uygulamaların yüzde 85'i ise buluta taşınacak. Kurumların tamamı bulut hizmetlerini kullanacak ve endüstriyel zekanın yaygınlık oranı yüzde 20’yi aşacak. Sayısallaşan endüstriler, daha iyi bağlantılı bir dünyada sınırsız olanak yaratacaklar ve bu süreçte endüstrilerin ne kadar ileri gidebilecekleri ise hayal bile edilemez.’’

Video çağında operatörlerle büyüyecek

Londra’daki bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Zhilei, “Telekom operatörlerinin stratejisi yatırım odaklı olmaktan değer odaklı olmaya doğru evriliyor. Artık son kullanıcı tecrübesine ve hizmetlerine daha fazla odaklanıyorlar ve rekabetçi avantajlar temelinde son kullanıcıya daha fazla değer üretiyorlar. Operatörlerin daha fazla büyüme sağlaması, yatırım getirisini iyileştirmeleri ve işletim etkinliğini geliştirmeleri yolunda destek vermeyi sürdürmeye kararlıdır” diye konuştu.

Şirketin sorumlu Küresel Pazarlama ve Çözüm Satış Başkanı Ken Wang ise, "Değer odaklı yeni büyüme yollarını ilave büyümeye yönlendirmek için Huawei operatörler ile birlikte hareket ediyor " dedi.

Wang, operatörlerin ‘’Videonun Kral Olduğu’’ dönemde sayısallaşan dikey endüstrilerin operatörler için trilyon dolarlık pazar yaratacağına dikkat çekti. Videonun, operatörlerin temel bir hizmeti olacağını ve eğlence, iletişim ve endüstri alanında görüntü hizmetlerinin hızla büyüyeceğine değindi. Wang, Huawei, video çağında, operatörler ile yeni büyüme elde etme hedefiyle ilerlediğini belirtti.

MWC 17'de neler tanıtacak

Huawei Telekomunikasyon Küresel Pazarlama ve Çözüm Satış Başkanı Ken Wang,  trilyonlarca dolar değerinde 400'den fazla operatörün bulunduğunu belirtti. Wang, şöyle devam etti: “Huawei, şebeke değerini en üst düzeye çıkarmak, çalışarak geliri artırmak amacıyla müşterileriyle yakın temasta olacak.

Bu, yüksek değerde müşterilerin belirlenmesi, yüksek değerli hizmetlerin artırılması ve yüksek değerli şebekelerin kurulmasıyla sağlanabilir. Sayısal dönüşüm ve iş başarısını elde etmek için Huawei, bulut çözümleri geliştirmeye oldukça kararlı. Ortak donanım kaynakları, dağıtılmış yazılım mimarisi ve tam otomatik işlemler aracılığıyla tamamıyle bulut stratejisini geliştirmeyi sürdürecektir.

Huawei, aralarında CloudAir/CloudRANCloudFAN, CloudMetro and CloudEPN olmak üzere çok sayıda tamamıyla bulut çözümleri ilk kez piyasaya sunacaktır. Huawei son kullanıcıya gerçek zamanlı, talebe bağlı, tamamen online, DIY ve Sosyal (ROADS) bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun