Yazılım 08 ARALIK 2016 / 11:40

Android Uygulamaları Daha Az Yer Kaplayacak

Büyük boyutlu güncellemeler tarih oluyor. Google tarafından geliştirilen yeni algotirma kullancılara neler sunacak? Detaylar haberimizde…


Dünyanın kullanım oranı en geniş olan işletim sistemlerinden Android için yeni gelişmeler gündemde. Özellikle ülkemizdeki adil kullanım kotası ile ilgili yaşanan problemleri bir nebze olsun rahatlatması beklenen güncelleme ile Google Play’deki mobil uygulamaların güncelleme boyutlarınin bir hayli düşeceği belirtiliyor.

Gelecek kimi önemli güncellemelerle ilgili bu sıkıştırmanın gerçekleşmeyeceğini belirten PC Magazine, uygulamanın devre sokulması halinde güncelleme dosyası boyutunda mevcut boyuta oranla yüzde 65  gibi bir azalma gözlemlenecek. 

iOS tarafına kıyasla SD kartlar ile de genişletilebilir bir işleve sahip olan Android ailesinin temel sorunu ise SD kartı cihazlarda yaşanan performans sıkıntılarıydı. 

İşletim sistemi de sıkıştırılabilir 

 

Gelecek yeni uygulama ile cihazların dahili belleğinin tasarruflu kullanılması beklenirken akla gelen ilk şey ise gerek uygulamaların gerekse mevcut işletim sisteminin de ilerleyen süreçlerde bu uygulamaya tabi tutulması. 

 

Ek  olarak Google, güncellemelerin boyutunu düşürdüğü takdir kendi sunucuları içinde büyük bir kolaylık sağlayacak. Zira Google tarafında sadece güncellemelr için kullanılan veri sayısı günlük 6 PB’ı aşıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun